6 basit adımda sağlıklı bir cilt bakımı nasıl yapılır?

İyi ve sağlıklı cilt bakım rutini oluşturmak özel bir yemek yapmak gibi zor, süre alan özellikli bir süreçtir. Yemekte hazırlığında ilave baharat olacak mı? Tatlı da kuru üzüm yerine beyaz çikolata mı olacak? Gibi çılgın sorular cilt bakımı içinde geçerlidir. Cilt bakımı konusunda bir çok yöntem denemiş olabilirsiniz, ama yaşınız ve tecrübeniz ne olursa olsun her zaman öğrenecek birşeyelr vardır.

Sağlıklı cilt sahibi olmanın ve bunu en iyi günlük bakımı rejimini takip ederseniz ve uygularsanız cilt bakımı kolaydır. Cilt vücudun hassas bir parçasıdır ve her zaman tam bir dikkat gerektirir. Mikroplar kolayca gelişir ve diğer birçok soruna neden olur. Ayrıca, her gün makyaj bir sürü kullanarak da cilt sorunlarına neden olabilir, ama kapsamlı bir temizlik sağlıklı cilt bakımı rejimi ile cilt sağlıklı ve parlayan tutabilirsiniz.

6 basit adımda sağlıklı bir cilt bakım rutini nasıl yapılır?

  1. Cilt tipinizi belirleyin: Herkesin cilt üzerinde herhangi bir ürün kullanarak farklı bir cilt tipi vardır hasara neden olabilir. Cildinizin yağlı olup olmadığını bilin, kuru, sivilce eğilimli olup olmadığının analizini mutlaka yapın. Daha sonrası en uygun cilt tipi uygun olan ürünleri arayın.
  2. Dikkatli temizlemek: Yüz ve boyuna uygulanan bu maske cildin canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlar. Cilt tipine göre bir yüz temizleyici kullanın; nazik yukarı doğru dairesel hareketlerle yaklaşık 50 saniye boyunca yüzünüzü temizleyin. Bazı temizleyiciler daha iyi sonuçlar için bir ya da iki dakika bırakılmalıdır. Soğuk su ile yüzünüzü iyice yıkayın.
  3. Nemlendirmek: Nemlendirmek önemlidir, kullandığınız nemlendirici küçük bir miktar alın ve yukarı yönde dairesel hareketlerde hafifçe cilt üzerinde nemlendirici uygulayın. Temizlik, tonlama ve nemlendirici cildinizi sağlıklı ve taze hale getirmek için sabah ve yatmadan önce her gün yapılmalıdır.
  4. Dokunmaktan Kaçının: Cildinizi asla kaşımayın, oluşabilen siyah nokta ve sicilceleri sıktığınız zaman daha çok yayılmasını neden olabilirsiniz. Bu sebeple cildinize fazla dokunarak tarhiş olmasına izin vermeyiniz.
  5. Doğru ürünü kullan: Popüler olan değil size uygun ürünü kullanmak önemlidir, arkadaşlarınız size farklı formüller ya da ürünler önerebilir kullanmadan evvel mutlaka araştırınız ve imkanınız varsa bir profosyonel bir destek almanızı önemle öneririz.
  6. Bol Su Tüketin: Vücudunuzun ve ciltinizin olmazsa olmazı su, her zaman hayat verir. Omega 3 içeren sulu meyvelerin tüketimini önem vermeniz ve gün içerisinde en az 1.5 LT su içmeye özen gösteriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir