CİLDİ GÜZELLEŞTİRMENİN DOĞAL YOLU:PEELING

Doğal Peeling nedir ve Nasıl uygulanır?

Peeling cilde sert bir şekilde bastırılarak eski ve ölü derilerin ciltden arındırma işlemi yapılmasıyla sağlanırdır,ama cildimizi bir cam olarak düşünürsek sert bir cismi camın üzerine sert bir şekilde sürersek çizilir.Bu nedenle cildimize daha hassas davranmalıyız.Bunun için cildimize en uygun olan peelingi uygulamalıyız.

Peeling çok önemli bir bakım olduğu için bilinçli bir şekilde uygulanmamasının sonuçlarını ileride cilt kurumaları ve kırışıklıklara neden olabilir.Tercih edilen doğal maddeler ve cilde uygulayacağınız baskıyı daha azaltarak bu kötü sonuçlarla karşılaşmayız.

Şimdi de bu maskelerden cildimize uygun olanı seçip güzelleşme zamanı:)

Yağlı ciltler peeling:

2 çay kaşığı limon suyunu 2 çaykaşığı doğal su ile karıştırarak cildinize uygulayabilir ve 5 dakkika bekledikten sonra soğuk suyla durulanır.

Yağlı ciltler geç yaşlanma açısından avantajlı olsada, peelıng gibi cilt soyucu işlemler sonucu sivilceler dağılabilmektedir.bu yüzden cildinize peeling yaparken yumuşak hareketler yapmaya özen gösterin.

Kuru ciltler için peeling:

  • Yarım limon suyu

  • Yarım tatlı kaşığı şeker

Cildimizi su ile ıslattıktan sonra şekerle ovuyoruz. 2 dakika ovduktan sonra limon suyunu da cildinize uygulayın. 5 dakika bekleyip cildimizi yıkıyoruz. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Peeling işleminden sonra mutlaka nemlendirici uyguluyoruz.

Karma ciltler için peelıng:

Bu ciltler için genel bakım çok uygun olmayabilir. Çünkü yüz bölgesinde T bölgesi olarak adlandırılan alın ve çene-burun bölgesi yağlı olurken yanaklar kuru olmaktadırlar.

Karma ciltler içinsorunlu bölgeye odaklanmak uygun olacaktır.. Eğer sorun kuru bölgede ise kuru ciltler için uygulanabilecek maske kullanılırken yağlı bölgede ise maske sadece bu bölge için belirlenip uygulanmalıdır.

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi

  • 1.5 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu

  • Küçük bir tabak

1 tatlı kaşığı Türk kahvesini küçük bir tabağa koyun. Daha sonra üzerine 1.5 tatlı kaşığı taze limonun suyunu yavaş yavaş ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı yüze aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde nazik hareketlerle sürün. 5 dakika bekledikten sonra maske kurumaya başlayacaktır. Yüzünüze peeling yaparak soğuk suyla durulayın. Kahvedeki pütürcükler hem ölü hücreyi atacak, hem sivilcelerinize iyi gelecektir.Bu karışımı 15 günde 1 kez uygulamalısınız! Bu maskeyi yaptığınız günü takip eden günlerde mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısınız!

İşlem sonrası hep soğuk suyla yıkanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir