Keratin saç bakımı nedir? – Brezilya Fönü

Günümüzde saç bakımında ismini sıkça duyduğumuz keratin itibariyle size söz edeceğiz. Bilhassa renk açma işlemlerinden veya saç düzleştirmeden sonra saçlarımızda ciddi yıpranmalar, aşınmalar alana gelir. Hem de bazen bu vaziyet saçlarımızın kopmasına kadar gidebilir. Saç uçlarında kırıklar çatallaşmalar oluşur. Keratin insan vücuduna yabancı bir madde değildir. Keratin dişlerimizde, tırnaklarımızda, cildimizde ve saçlarımızda bulunan bir maddedir. Aslında bayanların büyük bir bölümü saçlarının keratin eksikliğini hisseder.

İki tür keratin vardır; Bunlardan bir bölümü düzleştirme emelli yapılan, yüksek derece ısı uygulanan, saçı çok yoran ve hırpalayan keratin saç bakımlarıdır. Ötekisi ise, yıpranmış saça sözde onarım yapma hesabına yapılan keratin bakımlarıdır. Her ikisi de saça geçici bir güzellik sağlarken, uzun vadede saçı daha da hırpalar ve kopmasına neden olabilirler.

Evde keratin saç bakımı nasıl yapılır?

Kuaförlerde de yapılan keratin yüklemesi her hafta bir saat olmak itibari ile iki ve üzeri seans sayısında değişir. Ve bütçe sallayan, can sıkan fiyatlar alıp başını gider. Bu yüzden saçınıza zarar vermeden tamamı organik ürünler yardımıyla hanenizde kendi keratin yüklemenizi kendiniz yaparak hem sıhhatli hem cep yakmayan bir ürün ele geçirerek saçlarınızı daha önceki görünümüne ve ipeksi bir düzlüğe kendiniz kavuşturabilirsiniz. Kuaför salonlarında keratin bakımı yaptırmak, vaktimiz olmadığında veyahut güvenebileceğiniz bir kuaför salonu bulamadığınızda müracaat edilebileceğiniz bir yoldur hanede keratin bakımı. Kullanma direktiflerine uyarak yaptığınız uygulama ile yanan ve yıpranmaya yüz tutmuş saçlarınızı hanede de onarabilirsiniz. Dikkat edilmesi şart olan en ehemmiyetli şey, keratinin kimyevi değil natürel saf keratin olmasıdır.

Saçlarımızı natürel saç veya organik şampuanla beraber 2 kez sıcak su ile yıkıyoruz. Daha sonra saçlarımızı kurutuyoruz. Kuruttuğumuz saçlarınıza sıvı keratin serumunu parmak uçlarınızın yardımıyla masaj yaparak veyahut sprey şişe yardımıyla saçın her tarafına yediriyoruz. 1 gece süresince saçınızda beklettiğiniz keratini sabah ılık suyla beraber durulayıp yıpranmış saçlara özel krem yada serum uyguluyoruz.

Keratin saç bakımı kısaca nedir?

Keratin bakımı çoğunlukla kıvırcık veya dalgalı saçları tam manasıyla düzleştirmek için yapılıyor olsa da aslında bu bakım saçlar için uygulanan tesirli genel bir bakımdır. Saçları düzleştirmesinin yanı sıra başka çok ehemmiyetli pozitif tesirleri de vardır. Hasılı saçlarınızı hem düzleştirmek, hem de saçlarınıza uzun müddetli bir bakım sağlamak istiyorsanız keratin bakımı tam size göre. Keratin saç bakımı sürecinde hangi marka ürünü kullanmalıyım sualine en marka vermeden en ehemmiyetli teklifimiz; İçinde kimyevi katkı olmayan sentetik içermeyen markaları seçenek faktörüz ehemmiyetlidir.

Brezilya fönü nedir?

Brezilya fönü, bir keratinle saç düzleştirme işlemidir. Saçınızın tabiatında da bulunan keratin, aslında bir tür proteindir. Şayet saçınız kalitesini kaybediyorsa veya standart saç özelliklerine zayıflık gösteriyorsa keratin bakımını düşünebilirsiniz. Keratin bakımı saçlarınızın incelen bölümlerini doldurmak, saçın ana yapısı keratin olduğu için keratinin saçınızda azalması nedeniyle oluşan boşlukları doldurarak saçınıza daha dolgun bir görünüm sağlamak, daha gür, pırıl pırıl ve düz bir saç yapısı sağlamak için yapılır. Brezilya fönünün yapım süreci şayet orjinal bir ürünle yapılıyorsa, bazıların birgün de bitiyor bazılarında ise ikinci güne sarkabiliyor. Bu sebeple saç tahlili ehemmiyetlidir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir