Yaz geliyor: Yoğurt kürü ile göbekten kurtulun

Yaz geliyor: Yoğurt kürü ile göbekten kurtulunYoğurtun faydaları saymakla bitmez, ve daha ilginç olanı yoğurt dünyada ki tek kelimedir tamamen tüm diller Türkçe olarak yayılmıştır. Yoğurt, sabahtan akşama kadar günün her saatinde yenebilecek mükemmel

bir gıdadır.Yoğurt her zaman suyuyla beraber yenmelidir. Süzme yoğurtta “B” vitamini kalmaz.Zira,vitaminle r hep yoğurdun suyundadır. Şeker hastaları için faydalı bir besindir.Şeker hastalarına verilecek yoğurt, ekşimiş olmamalı ve kaymağı alınmış olmalıdır.

Yağ yakıcı, kabızlık giderici tesiri ilmi olarak ispat etmiş yoğurt
ve ödem söktürücü, tatlı isteğini kesici, metabolizmayı hızlandırıcı
baharatlarla hazırlanan yoğurt kürü, günde yarım kilo vermenize destek eder. Yoğurt kürünün en açık yararları şunlardır:

 • Ödem söktürücüdür.
 • Karın şişkinliğini giderir.
 • Göbek ve basendeki yağları yakar.
 • Genel vücuttan kilo vermeyi sağlar.
 • Tatlı isteğini keser.
 • Kısa müddette kilo verdirip motivasyonu artırır.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Metabolizmayı hızlandırıp zayıflamayı kolaylaştırır.

Yoğurt kürü yaparken temiz beslenmeli, hareket etmelisiniz. Bu
nesil zayıflama tariflerini, bulaşıkları daha iyi temizlemek için
kullandığımız yağ çözücü deterjanlara benzetebilirsiniz. Nasıl ki
tencerenin dibindeki yanmış yağı zahmetsizce içeri almamak için yağ
sökücü sıkıyoruz ve ovalıyoruz; işte yoğurt kürü de vücutta biriken
yağları sökmek için tabii, ucuz ve tesirli bir yoldur.

1 Gecede 500 Gr Verdiren Yoğurt Kürü tarifi ve malzemeler

 • 3 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 dere kaşığı tepeleme
 • tarçın
 • 1 akarsu kaşığı tepeleme zerdeçal
 • 1 dere kaşığı tepeleme zencefil.

Öncelikli olarak hekim kontrolü ve bilgisi dahilinde uygulanmanız hususunda dikkatinizi çekmek isteriz. Çünkü her bünye aynı değil. Bir kaseye yoğurdu ve tüm baharatları koyarak karıştırıp tüketelim sabah mucizeyi hissedceksiniz 🙂 Hergün değil gün aşırı yapmanız yeterli olacaktır yoğurt kürünü.

Yoğurt ayrıca önemli 5 faydasıysa

 1. Osteoporoz: Kemik dokusunun içinde anormal derecede boşluklara kapı aralayan osteoporozun önlenmesi ve rehabilitasyonu sürecinde beslenme ehemmiyetli bir rol oynamaktadır. Kalsiyum itibariyle zengin yoğurt, kemik yoğunluğunun savunmasında ve hastalığın gelişiminin yavaşlatılmasında tüketilmesi tekliflen gıdalar arasında ilk sıralarda gelmektedir.
 2. Hipertansiyon: Kan basıncının normalden yüksek olması vaziyeti olan hipertansiyon çoğunlukla hiç bir belirtiye yol açmaz ve vakit için damarları tahrip ederek kalp ve damar hastalıklarının önünü açar.
 3. Sindirim: Bağırsaklarda bulunan ve tüketilen gıdaların sindirimi esnasında kullanılan “iyi bakteriler”in sayısı azaldığında kabızlık gibi sindirim meseleleri görülür. Bu bakterilerin temel görevi gıdaların parçalanmasıdır. Yoğurt bu iyibakteril eri içerir ve bu özelliği ile kabızlığa karşı savunma sağlar, sindirimi kolaylaştırır.
 4. Kilo Kontrolü: Yoğurt yüksek kalorili atıştırmalıklarao ranla daha uzun müddet tok hissetmenizi sağlar. Ayrı olarak yüksek mineral ve
  vitamin muhtevasıyla besin değeri yüksektir.
 5. Beyin İşlevleri: Kaliforniya Üniversitesi (UCLA) tarafından yapılan bir araştırmaya göre probiyotik gıdalar beyin işlevlerini geliştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir