YAĞLARIN DÜŞMANI:MAYDONOZ KÜRÜ

YAĞLARIN DÜŞMANI MAYDONOZ

Sağlığımız için faylarını saymakla bitiremeyeceğimiz maydanozun bir tutamının içerisinde, gün içerisinde ihtiyacımız olan tüm enerjiyi barındırdığını biliyor musunuz ? Maydanoz suyu kadın hastalıklarından tutun birçok daha hastalığa faydalı bir bitkidir….

MAYDONOZUN FAYDALARI
Maydanoz baştan sona idrar yollarındaki mikroplardan ve iltihaplanmalardan kurtulabilirsiniz.Romatizma ağrılarınız var ise,her gün bir su bardağı maydanoz suyu romatizma ağrılarınıza iyi gelecektir.Mesane ve böbrek taşlarının dökülmesinde maydanoz yardımcı olur.Sindirim sistemi rahatsızlıklarında iyileştirici etkileri vardır.Bağırsak kurtlarını ve solucanlarını,maydanozu çiğ tüketerek yok edebilirsiniz.Mide ve bağırsaklarda biriken gazların atılmasına muavin olur.Vücutta ancak ödemi söker.Damar sertliği rahatsızlıkların da maydanoz olumlu sonuçlar  vermektedir.Her türlü kansere karşı maydanoz koruyucu bir kalkan görevi yapmaktadır.Deri üzerinde akne ve sivilcelere birebir çözüm getirir.Maske yapılarak kullanıldığında büyük oranda akneler de ve sivilceler de azalma olur.Maydonoz suyu ile saçlarınızı yıkadığınızda saç dökülmesi ve kepek için büyük oranda olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Maydonozun bu kadar yararlarını saydıktan sonra bir yağ yakıcı maydonoz kürü tarifi vermenin zamanı geldi!!!!

MAYDONOZ LİMON KÜRÜ(yağ yakıcı)

– 15 -16 sap larıyla beraber hormonsuz maydanoz
– 1 limon suyu
– 1 bardak su (1 Bardaktan biraz az olacak şekilde su koyabilirsiniz.1 LİMON SUYU İle bardağı tamamlayabilirsiniz.)

Yapılışı: Saplı maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu koyup blenderden geçirin. Elde ettiğiniz yeşil suyu sabahları aç karnına kahvaltıdan 10-15 dakika önce için. 15 gün uyguladıktan sonra 3-4 gün ara verip yeniden 15 günlük bir kür daha yapın. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

DİKKAT:Hamileliğin ilk 3 ayında düşük tehlikesi olduğu için,düşük tansiyonunuz varsa ve hala hazırda bir tedavi görüyorsanız bu kürü doktorunuza sormadan kullanmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir